Umeå Skytteförening tillsammans med
   Jönköpings Skyttegille inbjuder till

     
nationella luftgevärs-SM 2009
aktuellt inbjudan startlistor resultat bilder
 
Startlistor                                                                       Uppdaterade 2009-10-30

Startlista för skyttarna i Umeå i pdf-format              
 
Startlista för skyttarna i Sävsjö i pdf-format
 
Startlista luftgevärs-SM 2009, tävlingsplats Sävsjö    
         
Anna Kristoffersson Alvesta (G) sen stå 30 2 10:45
Axel Arvidsson Alvesta (G) sen stå 40 2 10:45
Bertil Karlsson Alvesta (G) vet sim 2 2 10:45
Carl Storck Alvesta (G) sen stå 17 2 10:45
Conny Pettersson Alvesta (G) sen stå 9 2 10:45
Emma Arvidsson Alvesta (G) sen stå 21 2 10:45
Janos Dani Alvesta (G) sen stå 10 2 10:45
Mikael Svensson Alvesta (G) sen sim 4 2 10:45
         
Anders Wennberg Anderstorp (F) sen stå 33 1 09:30
Bengt Eriksson Anderstorp (F) vet stå 28 1 09:30
Mika Haapaniemi Anderstorp (F) sen stå 25 1 09:30
Pernilla Rudmo Anderstorp (F) sen stå 12 1 09:30
         
Dan Wetter Arboga (U) vet sim 2 6 15:45
Sofie Wetter Arboga (U) sen stå 18 6 15:45
         
Andrea Franzén Arvika (S) sen stå 22 6 15:45
Eric Wallberg Arvika (S) sen stå 29 6 15:45
         
Anna Öfverström Aspa-Gusselby (T) sen stå 22 5 14:30
Emelie Härling Aspa-Gusselby (T) sen stå 36 5 14:30
Rebecca Ramström Aspa-Gusselby (T) sen stå 31 5 14:30
         
Amanda Skårner Aspö (K) sen stå 17 5 14:30
Caroline Svensson Aspö (K) sen stå 35 5 14:30
Cecilia Lindberg Aspö (K) sen stå 30 5 14:30
Emma Månsson Aspö (K) sen stå 40 4 13:15
Ida Månsson Aspö (K) sen stå 11 4 13:15
         
Håkan Persson Björksta (U) vet stå 21 6 15:45
Lars Pettersson Björksta (U) vet stå 31 6 15:45
Sven Englund Björksta (U) vet stå 26 6 15:45
Tim Pettersson Björksta (U) sen stå 37 6 15:45
         
Lisa Berglund Borås (Pä) sen stå 27 2 10:45
Sara Berglund Borås (Pä) sen stå 34 2 10:45
         
Jenny Andersson Bromölla (L) sen stå 35 6 15:45
Patrik Andersson Bromölla (L) sen sim 7 6 15:45
         
Elin Bengtsson Bälgviken (D) sen stå 14 6 15:45
Marcus Åhlin Bälgviken (D) sen stå 33 6 15:45
Max Hedsand Bälgviken (D) sen stå 12 6 15:45
         
Maria Johansson Bärfendal (O) sen stå 17 6 15:45
         
Per Jönsson Christianstad (L) sen stå 11 3 12:00
         
Annie Andersson Dalstorp (Pä) sen stå 33 5 14:30
         
Andreas Broberg Djurö (AB) sen stå 27 4 13:15
Dennis Trouin Djurö (AB) sen stå 36 4 13:15
Peter Lundfall Djurö (AB) sen stå 13 4 13:15
         
Assar Martinsson Dädesjö (G) vet sim 3 2 10:45
Martina Martinsson Dädesjö (G) sen stå 14 2 10:45
Sabina Fagerlund Dädesjö (G) sen stå 19 2 10:45
         
Christina Persson Eringsboda-Backaryd (K) sen sim 6 3 12:00
Sten-Åke Andersson Eringsboda-Backaryd (K) vet sim 2 3 12:00
         
Östen Tarland Eslöv (M) vet sim 6 6 15:45
         
Johan Liljedahl Falköping (R) sen stå 36 3 12:00
Perry Bergström Falköping (R) vet sim 4 3 12:00
Rickard Lindberg Falköping (R) sen stå 14 3 12:00
         
Dan Eriksson Figeholm (Hn) vet stå 22 2 10:45
         
Sarah Olofsson Fjärås (N) sen stå 36 2 10:45
         
Fredrik Nilsson Flundre (Pd) sen sim 6 4 13:15
Frida Johansson Flundre (Pd) sen stå 29 4 13:15
Joakim Andersson Flundre (Pd) sen stå 22 4 13:15
Johan Eriksson Flundre (Pd) sen sim 4 4 13:15
Johanna Olsson Flundre (Pd) sen stå 18 4 13:15
Josefine Olsson Flundre (Pd) sen stå 20 4 13:15
Martina Jensen Flundre (Pd) sen stå 24 4 13:15
Mathias Källbro Flundre (Pd) sen sim 2 4 13:15
Pernilla Karlsson Flundre (Pd) sen stå 16 4 13:15
Sofia Andersson Flundre (Pd) sen stå 32 4 13:15
         
Karin Blom Forsträskhed (Bd) sen stå 25 3 12:00
         
Olle Steiner Fuxerna (Pd) vet sim 8 4 13:15
         
Hampus Söderlund Gamleby (Hn) sen stå 34 4 13:15
Mikael Andersson Gamleby (Hn) sen stå 25 4 13:15
         
Chatrin Jönsson Gullabo (Hs) sen stå 13 2 10:45
Helena Larsson Gullabo (Hs) sen stå 29 2 10:45
Inger Larsson Gullabo (Hs) sen stå 33 2 10:45
Jörgen Olsson Gullabo (Hs) sen stå 35 2 10:45
Linn Larsson Gullabo (Hs) sen stå 16 2 10:45
Martin Ohlsson Gullabo (Hs) sen stå 20 2 10:45
Peter Larsson Gullabo (Hs) vet stå 39 2 10:45
         
Christian Bråneman Gunnebo (Hn) sen stå 10 5 14:30
Jimmy Karlsson Gunnebo (Hn) sen stå 12 5 14:30
Rune Andersson Gunnebo (Hn) vet stå 15 5 14:30
         
Julia Hilding Göteborg (O) sen stå 23 4 13:15
Mattias Pärle Göteborg (O) sen stå 30 4 13:15
Tom Axelsson Göteborg (O) sen stå 39 4 13:15
         
Martina Johansson Halmstad/Snöstorp (N) sen stå 37 2 10:45
Mimmi Steen Halmstad/Snöstorp (N) sen stå 38 3 12:00
         
Joel Bohlin Heby (U) sen stå 15 6 15:45
Lotten Johansson Heby (U) sen stå 28 6 15:45
Markus Johansson Heby (U) sen stå 13 6 15:45
         
Ingemar Månsson Helsingborg (M) vet stå 30 6 15:45
Johny Vadebo Helsingborg (M) vet stå 27 6 15:45
         
Carolina Hallén Hölö-Mörkö (D) sen stå 16 3 12:00
Daniel Paulsson Hölö-Mörkö (D) sen stå 15 2 10:45
Elias Pettersson Hölö-Mörkö (D) sen stå 28 2 10:45
Emelie Hallén Hölö-Mörkö (D) sen stå 12 3 12:00
Linda Paulsson Hölö-Mörkö (D) sen stå 11 2 10:45
Louise Sunderberg Hölö-Mörkö (D) sen stå 12 2 10:45
         
Anna Normann I16/Lv6 (N) sen stå 29 3 12:00
Hilda Petersson I16/Lv6 (N) sen stå 24 3 12:00
Lisette Jacobsson I16/Lv6 (N) sen stå 26 3 12:00
Magnus Risedahl I16/Lv6 (N) sen stå 35 3 12:00
Michael Normann I16/Lv6 (N) vet stå 20 3 12:00
Simon Jacobsson I16/Lv6 (N) sen stå 22 3 12:00
Tim Pettersson I16/Lv6 (N) sen stå 31 3 12:00
         
Amanda Carlsson Ingelstad (G) sen stå 30 1 09:30
Bertil Lydén Ingelstad (G) vet stå 35 1 09:30
         
Fredrik Karlsson Jönköping (F) sen stå 16 1 09:30
Johan Tangsjö Jönköping (F) sen stå 23 3 12:00
Michael Wirestam Jönköping (F) sen stå 26 1 09:30
Therese Lundell Jönköping (F) sen stå 23 2 10:45
         
Emelie Fagerström KA 2 (K) sen stå 36 6 15:45
Mats Fagerström KA 2 (K) sen stå 25 6 15:45
Mikael Svensson KA 2 (K) sen stå 38 6 15:45
         
Kennedy Karlsson Kalmar (Hs) sen stå 18 2 10:45
Pär Lindén Kalmar (Hs) vet stå 26 2 10:45
         
Stig Nilsson Karlshamn (K) vet sim 5 6 15:45
         
Björn Bergström Krokek (E ) sen stå 23 6 15:45
         
Felix Arvsell Kviberg (O) sen stå 39 6 15:45
Joakim Hansson Kviberg (O) sen stå 20 6 15:45
Lolo Ramsing Kviberg (O) sen stå 32 6 15:45
Marcus Jakobsson Kviberg (O) sen stå 34 6 15:45
         
Eemil Kaikkonen Kärda (F) sen stå 13 1 09:30
Robert Johansson Kärda (F) sen stå 21 1 09:30
         
Johanna Josefsson Köinge (N) sen stå 13 5 14:30
Linn Josefsson Köinge (N) sen stå 20 5 14:30
         
Conny Axberg Linköping (E) vet stå 26 5 14:30
Göran Eriksson Linköping (E) vet stå 14 5 14:30
Niklas Dahlqvist Linköping (E) sen stå 21 5 14:30
         
Carl Åkesson Malmö (M) sen stå 25 5 14:30
         
Christer Johnsson Mariestad (R) vet stå 23 5 14:30
         
Linda Camitz Mjöbäck (Pä) sen stå 28 3 12:00
         
Ingrid Hedström Mjölby (E) sen stå 21 3 12:00
Jessica Karlsson Mjölby (E) sen stå 15 3 12:00
Jimmy Andersson Mjölby (E) sen sim 3 3 12:00
Linda Fredriksson Mjölby (E) sen stå 30 3 12:00
Linn Andersson Mjölby (E) sen stå 27 3 12:00
Malin Karlsson Mjölby (E) sen sim 7 3 12:00
Per-Olov Wernersson Mjölby (E) sen sim 5 3 12:00
Åsa Lundbom Mjölby (E) vet sim 1 3 12:00
         
Erica Larsson Morup (N) sen stå 39 3 12:00
Gunilla Johansson Morup (N) sen stå 32 3 12:00
Katarina Nilsson Morup (N) sen stå 17 3 12:00
Kjell-Håkan Johansson Morup (N) vet stå 37 3 12:00
         
Marina Wahlstedt Norra Mark  vet stå 16 5 14:30
         
Nanny Thorman Ringamåla (K) sen stå 12 4 13:15
Susanna Olsson Ringamåla (K) sen stå 26 4 13:15
Willy Fohlin Ringamåla (K) vet sim 9 5 14:30
         
Louise Olofsson Roasjö (Pä) sen stå 34 3 12:00
Ove Olofsson Roasjö (Pä) vet stå 13 3 12:00
         
Anna Magnusson Rydaholm (F) sen stå 22 1 09:30
Annika Mattsson Rydaholm (F) sen stå 19 1 09:30
Birger Gustafsson Rydaholm (F) vet stå 15 1 09:30
Emma Skenning Rydaholm (F) sen stå 36 1 09:30
Erik Gustafsson Rydaholm (F) sen stå 17 1 09:30
Linda Gustafsson Rydaholm (F) sen stå 27 1 09:30
Richard Johansson Rydaholm (F) sen stå 32 1 09:30
Robert Johansson Rydaholm (F) sen stå 38 1 09:30
         
Annika Arvidsson Skillingaryd (F) vet sim 5 1 09:30
Emil Johansson Skillingaryd (F) sen stå 34 1 09:30
Erika Åkerström Skillingaryd (F) sen stå 38 5 14:30
Johanna Johansson Skillingaryd (F) sen stå 24 6 15:45
Johnny Johansson Skillingaryd (F) vet sim 3 6 15:45
Michael Johansson Skillingaryd (F) sen sim 3 1 09:30
Michaela Arvidsson Skillingaryd (F) sen stå 24 1 09:30
Peter Johansson Skillingaryd (F) sen stå 19 6 15:45
         
Christer Nederman Skyllberg (T) sen stå 19 3 12:00
         
Frida Karlsson Sävsjö (F) sen stå 11 1 09:30
Isabell Schönborg Sävsjö (F) sen stå 39 1 09:30
Lisa Denke Sävsjö (F) sen stå 10 1 09:30
         
Christian Erlandsson Södra Mark & Skene (Pä) sen stå 21 4 13:15
Evelina Nyrell Södra Mark & Skene (Pä) sen stå 15 4 13:15
Gina Pfannenstill Södra Mark & Skene (Pä) sen stå 17 4 13:15
Jennie Pfannenstill Södra Mark & Skene (Pä) sen stå 28 4 13:15
Lars Lennartsson Södra Mark & Skene (Pä) vet stå 37 4 13:15
         
Ida Tollstern Söraby (G) sen stå 29 1 09:30
Josefin Jaktlund Söraby (G) sen stå 23 1 09:30
Leif Fasth Söraby (G) vet sim 1 1 09:30
Roger Jaktlund Söraby (G) sen stå 20 1 09:30
         
Henry Henriksson Sörby-Odensberg (R) vet sim 4 5 14:30
Karl-Erik Hansson Sörby-Odensberg (R) vet sim 2 5 14:30
         
Anders Gustafsson Trollhättan (Pd) vet stå 24 5 14:30
Ingemar Jonsson Trollhättan (Pd) vet sim 8 5 14:30
Peo Andersson Trollhättan (Pd) sen sim 3 5 14:30
Peter Andersson Trollhättan (Pd) sen sim 6 5 14:30
Sten Lennartsson Trollhättan (Pd) vet sim 1 5 14:30
Susanne Eriksson Trollhättan (Pd) sen stå 19 5 14:30
         
Anne-Sofie Lundquist Ultuna (C) vet sim 7 5 14:30
Caroline Törnvall Ultuna (C) sen stå 29 5 14:30
Ege Törnvall Ultuna (C) vet sim 5 5 14:30
         
Angelica Björk Ununge (AB) sen stå 38 2 10:45
Sandra Danielsson Ununge (AB) sen stå 25 2 10:45
         
Bengt Bäcklund Upphärad (Pd) vet sim 7 4 13:15
Benny Johansson Upphärad (Pd) sen sim 5 4 13:15
Elin Persson Upphärad (Pd) sen stå 14 4 13:15
Karl-Erik Eriksson Upphärad (Pd) vet sim 1 4 13:15
Mattias Jonsson Upphärad (Pd) sen stå 19 4 13:15
Patrik Johansson Upphärad (Pd) sen stå 35 4 13:15
Reine Eriksson Upphärad (Pd) sen sim 9 4 13:15
Stefan Andersson Upphärad (Pd) vet sim 3 4 13:15
Stina Persson Upphärad (Pd) sen stå 33 4 13:15
Tim Andersson Upphärad (Pd) sen stå 31 4 13:15
Örjan Eriksson Upphärad (Pd) sen stå 38 4 13:15
         
Emma Johansson Veddige (N) sen stå 18 3 12:00
Lisbeth Johansson Veddige (N) vet stå 33 3 12:00
         
Andreas Christensson Vellinge (M) sen stå 34 5 14:30
Ingemar Hall Vellinge (M) vet stå 37 5 14:30
Johan Christensson Vellinge (M) sen stå 18 5 14:30
Josefin Nilsson Vellinge (M) sen stå 32 5 14:30
Marcus Madsen Vellinge (M) sen stå 28 5 14:30
         
Nathalie Hyytiäinen Virsbo (U) sen stå 27 5 14:30
         
Björn Bjarnason Värnamo (F) sen sim 2 1 09:30
Gunnar Jacobsson Värnamo (F) vet sim 6 1 09:30
Lars Bergdahl Värnamo (F) vet stå 18 1 09:30
Sara Bergdahl Värnamo (F) sen stå 37 1 09:30
Susanna Hilding Värnamo (F) sen stå 31 1 09:30
Sören Henrysson Värnamo (F) vet sim 4 1 09:30
         
Jan Gustafsson Västervik (Hs) vet sim 4 6 15:45
Lars Ivar Falk Västervik (Hs) vet sim 1 6 15:45
         
Marie Jannesson Össjö sen stå 11 5 14:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   luftsm.tioetta.com skapad av Michael Wirestam

luftsm@tioetta.com